Autor:redakcja
  10.04.2021 godz. 17:27  |   8

O brązowy medal: E.Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 3:0

E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) w pierwszym meczu o brązowy medal TAURON Ligi. MVP Bruna Honorio. W serii do trzech zwycięstw E.LECLERC MOYA Radomka prowadzi 1-0.

W fazie zasadniczej dwa razy wygrały łodzianki. Jak będzie w tym, atrakcyjnie zapowiadającym się starciu? Skończyło się dość łatwym zwycięstwem gospodyń. Ale gdyby losy pierwszej partii potoczyły się inaczej przebieg spotkania mógłby być inny.

Dużo ciekawego działo się już w pierwszym secie. Łodzianki objęły prowadzenie 6:2 i w połowie partii było 16:9 dla nich. Tylko najwięksi pesymiści wśród kibiców ŁKS Commercecon mogli przypuszczać, że wygrają gospodynie. A jednak... Od stanu 22:22 już tylko radomianki zdobywały punkty, a kropkę nad i postawiła Bjelica. Wcześniej był blok i punktowa zagrywka Honorio.

Drugiego seta zakończyła seria radomskich bloków. Gospodynie w tym elemencie były po dwóch partiach lepsze od rywalek 9-4. W drugim secie cały czas miały inicjatywę. Łodzianki zbliżyły się na 20:18, ale w końcówce miejscowe były wyraźnie lepsze.

ŁKS Commercecon wcale nie zamierzał się poddawać. Zespół gości objął prowadzenie 8:4 i trener gospodyń wziął czas. Przerwa pomogła i po kolejnym udanym ataku Bjelicy mieliśmy 9:9. Do stanu 18:17 gra była wyrównana. Następnie Bjelica zdobyła kolejny punkt i radomianki zaczęły powiększać przewagę.