Autor:RM, Fot. Maciej Goclon
  01.03.2021 godz. 15:09  |   0

Poniedziałek z TAURON Ligą: #VolleyWrocław - Developres SkyRes Rzeszów 2:3

W meczu XII kolejki TAURON Ligi: #VolleyWrocław - Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (24:26, 25:23, 17:25, 25:20, 12:15). MVP Aleksandra Rasińska.

Mecz we Wrocławiu rozpoczął od prowadzenia Developresu 3:0. Do połowy seta przyjezdne utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. Przy stanie 11:13 rywalki zdobyły z rzędu cztery punkty w czym duża zasługą Bączyńskiej. Wrocławianki zaczęły przejmować inicjatywę i budować przewagę (17:14, 20:17, 22:19). Gdy miejscowe wygrywał 23:19 wydawało się, że są na dobrej drodze do wygrana seta, ale wówczas imponującym finiszem popisał się zespół z Rzeszowa, zdobywając pięć punktów z rzędu. Developres wyszedł na prowadzenie 24:23 i nie oddal go już do końca. Rywalki zdołały obronić setbola, ale przy kolejnym były już bezradne. W II secie przez długi czas to rzeszowianki dyktowały warunki gry. Developres prowadził 17:15 i.. nagle oddał inicjatywę rywalkom. Te zdobyły siedem „oczek” z rzędu wykorzystując błędy rywalek. Wrocławianki prowadziły 22:17. Zespół trenera Antigi nie dawał za wygraną i ruszył do odrabiania strat. Zniwelował je do punktu (23:22, 24:23), ale ostatnie słowo należało do miejscowych, które blokiem zatrzymały Blagojević. Trzecia partia już od samego początku układała się po myśli ekipy z Rzeszowa, która błyskawicznie zbudowała bezpieczną przewagę (7:3, 11:4, 16:11) i spokojnie kontrolowała przebieg seta. Kolejny to zdecydowana dominacja miejscowych, które rozpoczęły go od prowadzenia 7:1. Rzeszowianki miały duże problemy z przyjęciem i sforsowaniem bloku rywalek. Z czasem udało się ekipie trenera Antigi odrobić straty i Developres przegrywał już tylko 10:11, ale odpowiedź wrocławianek była niczym bokserski nokaut. Po serii zagrywek Fedorek miejscowe wygrywały 19:12 i doprowadziły do tie-breaka. W nim po zaciętej walce górą już były rzeszowianki.