Piątek, 26 kwi, 17:30
piątek, 26 kwi, 20:30
··· ···
Piątek, 26 kwi, 20:30

Środa z TAURON Pucharem Polski: E.LECLERC MOYA Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:2

W drugim meczu ćwiećfinałowym TAURON Pucharu Polski E.LECLERC MOYA Radomka Radom potrzebowała pięciu setów, aby pokonać z #VolleyWrocław i awansować do turnieju finałowego (23:25, 27:29, 25:23, 25:18, 17:15).

Pierwsza partia była zacięta do stanu 9:9. Potem kontrolę nad spotkaniem zaczęły przejmować wrocławianki, które  w połowie seta prowadziły 17:11. Gospodynie goniły wynik, zmniejszyły straty do trzech punktów 20:17, a pod koniec seta do jednego oczka 23:22. Ostatecznie premierową osłonę wygrały podopieczne Dawida Murka 25:23.

Drugi set podobny był do pierwszego. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi niż jeden, dwa punkty i na tablicy często pojawiał się remis 8:8, 12:12. Od stanu 14:14 wrocławianki zaczęły odskakiwać rywalkom 19:14. Główną siłą w ataku ekipy z Wrocławia były Anna Bączyńska oraz Natalia Murek – po dwóch setach miały na koncie po 13 punktów. Radomianki rzuciły się do walki i doprowadziły do remisu 24:24. W końcówce lepsze okazały się przyjezdne, które zakończyły seta wynikiem 29:27.

Na początku trzeciej partii oba zespoły ponownie walczyły punkt za punkt 4:4, 9;9, 12:12. Zawodniczki z  Radomia wzmocniły zagrywkę i powoli zaczęły zdobywać przewagę nad rywalkami. Duża w tym zasługa Janisy Johnson, która kończyła niemal wszystkie otrzymane piłki i w końcówce seta gospodynie miały dwa oczka przewagi 20:18. Tym razem ekipa Dawida Murka musiała gonić wynik, jednak nie udało im się odwrócić losów seta, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Riccardo Marchesiego wygrały 25:23.

Czwarta odsłona należała do gospodyń spotkania. Prowadziły w secie od pierwszych piłek 6:3, 10:7 i choć wrocławianki próbowały odrobić straty, nie było to możliwe. Bruna Honorio Margues oraz Janisa Johnson zamieniały każdą piłkę na punkty i powiększały przewagę 20:14. Ostatecznie wygrały do 18.

Tie-break lepiej rozpoczęły podopieczne Riccardo Marchesiego 3:0, jednak wrocławianki szybko odrobiły straty 3:3 i po kolejnych akcjach prowadziły 8:6. Po zmianie stron powiększyły przewagę do czterech oczek 12:8. Radomianki doprowadziły do remisu 14:14wygrały seta na przewagi 17:15.

Plan meczów ćwierćfinałowych:

Wtorek 9 lutego
Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:0, awans: Grot Budowlani  Łódź;

Środa 10 lutego
E.LECLERC MOYA Radomka Radom – #VolleyWrocław 3:2, awans: E.LECLERC MOYA Radomka Radom
ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1, awans: ŁKS Commercecon Łódź

Piątek 12 lutego
Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police, godz. 17.30, transmisja Polsat Sport.

Turniej finałowy w dniach 20-21 lutego w Nysie, wszystkie mecze w Polsacie Sport.