Autor:www.legionovia.pl, redakcja, fot. K.Klepacz
  19.06.2020 godz. 13:11

Maja Szymańska zawodniczką DPD Legionovii


Kolejna utalentowana zawodniczka LTS Legionovia z trzyletnim kontraktem w DPD Legionovii! Do ekipy Alessandro Chiappiniego dołączyła Maja Szymańska!

Utalentowana leworęczna atakująca mierzy 186 centymetrów wzrostu. Urodziła się w 2002 roku, jest zatem nadal juniorką i występy na seniorskich pakietach będzie łączyć z grą w zmaganiach młodzieżowych.

Wychowanka MUKS Abis Łódź przed rokiem przeniosła się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku do LTS Legionovia i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało kontraktem w pierwszym zespole.

–Jestem wdzięczna za zaufanie i ogromną szansę, którą dostałam. Dzięki niej będę mogła skorzystać z doświadczenia starszych zawodniczek oraz trenera – powiedziała Maja Szymańska – Możliwość pokazania się na treningach pierwszego zespołu jest dla mnie dużą motywacją do stawania się coraz lepszą zawodniczką. Mam nadzieję, że za jakiś czas poziom mojej gry pozwoli mi na pokazanie się również na meczach.

- Maja to ogromny talent. Zaimponowała mi nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również skupieniem i profesjonalnym podejściem do indywidualnego treningu, podczas którego z wielką motywacją słucha i wprowadza do swojej gry każdą drobną wskazówkę szkoleniowców – chwali atakującą trener Alessandro Chiappini.

– Maja Szymańska to, pomimo młodego wieku, bardzo zorientowana na pracę zawodniczka, która jest w pełni świadoma tego, gdzie i po co się znalazła – mówi Paweł Kowal, trener juniorek LTS Legionovia i drugoligowych rezerw – Bardzo cieszę się, że trener Chiappini docenił jej pracę i zaprosił do pierwszego zespołu. To żywy dowód na to, że uczciwa praca popłaca.

Trener Kowal dodaje również kilka słów o możliwościach łączenia występów w TAURONLidze z grą w rezerwach:

– Jeżeli Maja Szymańska i Marta Matejko znajdą się poza „trzonem” zawodniczek najczęściej występujących w pierwszym składzie DPD Legionovii Legionowo, będą mogły także występować i zbierać bezcenne doświadczenie na parkietach drugiej ligi, co przyniesie ogromne korzyści zarówno samym siatkarkom, jak i całemu klubowi.

Skład DPD Legionovii Legionowo:

rozgrywające: Alicja Grabka, Diana Dąbrowska

przyjmujące: Olivia Różański, Jessica Rivero Marin, Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer

środkowe: Maja Tokarska, Shelly Stafford, Paulina Majkowska

atakujące: Julie Oliveira Souza, Marta Matejko, Maja Szymańska

libero: Izabela Lemańczyk, Klaudia Kulig

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...