Autor:redakcja
  26.02.2020 godz. 16:15  |   2

Środa z LSK: #VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 0:3

#VolleyWrocław przegrał z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3 (23:25, 20:25, 18:25) w meczu 21. kolejki spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Twardowska

Choć ostatni mecz wrocławskich siatkarek zakończył się porażką z DPD Legionovią 1:3, to w dwóch poprzednich z E.Leclerc Radomką Radom 3:1 oraz z Eneą PTPS Piła 3:0 zaprezentowały zwyżkę formy. Mimo tego nadal znajdują się na 11. miejscu w tabeli i do wyprzedzających je radomianek tracą 3 punkty. W spotkaniu z Grot Budowlanymi będą więc walczyć o to, by zapisać na swoim koncie kolejne punkty, które mogą się okazać kluczowe w walce o 10. pozycję na koniec fazy zasadniczej.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Wrocławianki cały czas dotrzymywały kroku łodziankom, głównie dzięki dobrze spisującej się na siatce Natalii Murek – w tej partii młoda przyjmująca zdobyła osiem punktów. Pozostałe zawodniczki wrocławskiej drużyny nie były tak skuteczne, ale dokładały swoje oczka. Po stronie Grot Budowlanych punktowały Anastasiya Kraiduba i Agata Babicz. Set zakończył się wygraną łodzianek 25:23.

Przyjezdne drugą partię rozpoczęły od prowadzenia 6:2. Tym razem lepiej grały w przyjęciu i na siatce, dzięki czemu powoli zwiększały przewagę nad wrocławiankami. W końcówce seta prowadziły już 21:13. Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego zaczęły gonić rywalki, odrobiły część strat 24:20, to było za mało, aby doprowadzić do remisu w tym secie. Ostatni punkt zdobyły łodzianki 25:20.

Trzecia partia była bardziej wyrównana niż poprzednia. Tym razem wrocławianki nie pozwoliły przyjezdnym tak szybko wyjść na prowadzenie 9:9 i długo dotrzymywały kroku wicemistrzyniom Polski. Dopiero pod koniec partii podopieczne Błażeja Krzyształowicza odskoczyły na cztery oczka 20:16 i tę przewagę utrzymały do końca. Seta wygrały 25:18.