Autor:JK, fot. Piotr Sumara
  19.02.2020 godz. 17:29

Środa z LSK: Wisła Warszawa - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3


Wisła Warszawa przegrała z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz 0:3 (15:25, 10:25, 23:25)  w zaległym spotkaniu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. To ważne zwycięstwo podopiecznych Piotra Mateli, które nadal mają szansę na awans do najlepszej ósemki ligi. MVP została Ewelina Żurowska.

Gospodynie to najsłabszy zespół LSK, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tegorocznej lidze. Bydgoszczanki ostatnich tygodni również nie mogą zaliczyć do udanych - dobre mecze przeplatały słabszymi występami. W ostatniej kolejce uległy drużynie E.Leclerc Radomka Radom w trzech setach, przez co utrudniły sobie drogę do fazy play-off.

Warszawianki w pierwszej partii dotrzymywały kroku bydgoszczankom tylko do stanu 4:4. Później podopieczne Piotra Mateli odskoczyły rywalkom na cztery punkty 10:6 i tę przewagę powiększały z każdą akcją. W ich zespole dobrze funkcjonował system blok-obrona i możliwość gry w kontrataku, zawodniczki grały spokojnie, cały czas powiększając przewagę nad warszawiankami 18:11. Pod koniec partii podkręciły tempo gry i wygrały ją 25:15.

W drugiej odsłonie Wisła Warszawa prowadziła 4:3. I tak jak w poprzednim secie, tak i teraz zespół z Bydgoszczy całkowicie przejął kontrolę na boisku 10:7, 13:9. Świetnie w ataku spisywały się przede wszystkim Monika Fedusio oraz Kinga Różyńska, dzięki czemu zespół Piotra Mateli prowadził już 19:9. Warszawianki były bezradne na boisku, słabo przyjmowały mocne zagrywki, nie mogły przebić się przez dobrze funkcjonujący blok rywalek. Set zakończył się wysoką wygraną Pałacu Bydgoszcz 25:10.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Warszawianki, mimo dotkliwej porażki w poprzednim secie, podjęły walkę 9:9. Remis utrzymywał się do wyniku 14:14. W kolejnych akcjach lepsze okazały się zawodniczki ze stolicy, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie 17:14. Bydgoszczanki długo walczyły o zwycięstwo w tej partii, jednak podopieczne Dejana Desnicy cały czas utrzymywały przewagę 20:16. Dopiero w końcówce siatkarki Piotra Mateli zniwelowały straty 21:21 i przez chwilę trwała zacięta walka o każdy punkt 23:23. Dwa ostatnie oczka padły na konto Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz 25:23.
 

Statystyki z meczu: http://www.lsk.pls.pl/games/id/1100746.html

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy