Autor:Redakcja
  10.02.2020 godz. 16:53  |   2

Poniedziałek z LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 3:0

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał Energę MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:19, 25:15) w meczu kończącym 18. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Patrycja Balmas. Gospodynie rozegrały bardzo dobre spotkanie.

Oba zespoły sąsiadują w tabeli i są cały czas w walce o miejsce w czołowej ósemce. Zwycięstwo gospodyń pozwoliło im zrównać się punktami z Energą MKS. Już na początku spotkania Bank Pocztowy Pałac uzyskał przewagę, którą powiększył do sześciu punktów (18:12). W końcówce zespół gości gonił, złapał kontakt (21:19), ale odpowiedź podopiecznych trenera Piotra Mateli była mocna. Partię skończyła atakiem Patrycja Balmas, która rozegrała bardzo dobre spotkanie

W drugiej partii równo było do stanu po 11. Następnie bydgoszczanki zdobyły trzy punkty z rzędu m.in. po asiee serwisowym Patrycji Balmas. Trener Jacek Pasiński poprosił o czas, ale przerwa nie zmieniła wydarzeń ba boisku. Bank Pocztowy Pałac znalazł swoją dobrą grę z pierwszego seta i spokojnie wypunktował swego rywala. W dwóch setach po jedenaście punktów dla zespołu z Bydgoszczy zdobyły Ewelina Żurowska i Patrycja Balmas.

Trzeci set już w całości przebiegał pod dyktando bydgoskich siatkarek. Uzyskały przewagę 8:5 po kolejnym znakomitym ataku Balmas. W połowie partii było już 16:8. Kropkę nad i w tej cennej wygranej postawiła Monika Fedusio.