Autor:Redakcja
  08.01.2020 godz. 16:36  |   3

Środa z LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - Enea PTPS Piła 1:3

BKS Stal Bielsko-Biała przegrała z Eneą PTPS Piła 1:3 (25:21, 21:25, 25:27, 22:25) w ostatnim meczu 13 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Paula Słonecka. Po tym zwycięstwie zespół trenera Mirosława Zawieracza awansował na szóste miejsce, do górnej połówki tabeli.

Bielszczankom nie udał się rewanż za porażkę w Pile 0:3. Wówczas ten wynik został nazwany dużą niespodzianką. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza powtórzyły sukces na trudnym terenie w Bielsku-Białej. W dzisiejszym meczu zabrakło Alicii Ogoms, która wraz z reprezentacją Kanady walczy o awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Początek należał do gospodyń, które prowadziły 7:4. Zespół gości wyrównał dzięki m.in. dwóm asom Pauli Słoneckiej. Pilanki wyszły jeszcze na prowadzenie 9:11, ale w kolejnych fragmentach spotkania lepsze już były bielszczanki, a ich dobrą grę ukoronowała atakiem po bloku Różański.

Gra wyrównana była do stanu po 21. Następnie Moskwa zagrała w aut. Bielszczanki nie ustrzegły się innych błędó w końcówce. W ostatniej akcji Różański uedrzyła w aut, a pilanki mogły cieszyć się z zasłużonego zwyciestwa w tym secie.

Wyrównany trzeci set został rozstrzygnięt na przewagi. Wcześniej gospodynie prowadziły 12:8, ale szybko roztrwoniły przewagę. W końcówce było 22:24 i dwiema akcjami popisała się Różański Zachwilę Enea PTPS miała piłkę setową po akcji Kazały, ale Różański znowu wyrównała. Jednak dwa kolejne punkty zdobyły podopieczne trenera Mirosława Zawieracza i raczej niespodziewanie objęly prowadzenie w meczu.

Wyrównamy czwarty set toczył się przy minimalnej przewadze zespołu gości. Od stanu 16:16 pilanki zdobyły pięć punktów i to praktycznie przesądziło wynik tej partii i całego meczu. BKS Stal zdobyła dwa punkty. Trener Zawieracz poprosił o czas. Po przerwie jego zespół zdobył punkt i utrzymał przewagę do końca..