Autor:RM, fot. Maciej Goclon
  14.12.2019 godz. 13:42  |   0

Sobota z LSK: Developres SkyRes Rzeszów - E.LECLERC Radomka Radom 3-0

W meczu X kolejki LSK Developres SkyRes Rzeszów - E.LECLERC Radomka Radom 3-0 (25:22, 25:20, 25:14). MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

Pierwszego seta bardzo dobrze otworzyły rzeszowianki prowadząc 4:1. Przy stanie 7:4 zaczęło nieco szwankować rozegranie w ekipie Developresu co błyskawicznie wykorzystywały rywalki. Ekipa z Radomia zdobyła z rzędu pięć punktów i wyszła na prowadzenie 9:7. Raz za razem obstrzeliwana zagrywką była mające spore problemy w przyjęciu jak i ataku Michaela Mlejnkova. Po kontrataku Emili Muchy zespół z Radomia wygrywał 10:7. Dopiero wejście za Czeszkę Ali Frantii poprawiło grę miejscowych. Rękę też im podały przyjezdne popełniając błędy w ataku. Inicjatywę przejął Developres i już jej nie oddał do końca seta. Warto zaznaczyć, że w tej części meczu nie błyszczały zbytnio liderki w obu zespołach – atakujące Katarzyna Zaroślińska-Król (3 na 9, 33 procent skuteczności ataku) i Marharyta Azizova (2 na 11, 11 proc.). Wyrównana walka w drugiej partii trwała do połowy. Później miejscowe podkręciły tempo gry w czym duża zasługa Katarzyny Zaroślińskiej-Król i Gabrieli Polańskiej i przewaga rzeszowianek rosła jak na drożdżach. W końcówce seta swoje zrobiła Jelna Blagojević i Developres wygrywał 2-0. W kolejnej partii zespół trenera Stephane Antigi poszedł za ciosem i jak rasowy bokser wypunktował rywala.