Autor:Legionovia Legionowo
  10.06.2017 godz. 15:29

Magdalena Damaske siatkarką Legionovii


Do ekipy trenera Macieja Bartodziejskiego dołączyła kapitan Atomu Trefla Sopot Magdalena Damaske. Mierząca 186 centymetrów wzrostu zawodniczka uzupełnia formację przyjęcia Legionovii.

Urodzona w roku 1996 roku przyjmująca uznawana jest za jeden z największych – o ile nie największy – talentów w swoim wieku. Dowodzą tego stojące na jej półce trofea MVP mistrzostw Polski kadetek i juniorek, a także najlepszej atakującej mistrzostw Polski kadetek i najlepiej punktującej mistrzostw polski juniorek.

Grać w siatkówkę Damaske uczyła się w TPS-ie Rumia, z którego przeniosła się do gdańskiej Gedanii, stanowiąc wówczas o jej sile. Od roku 2014 trafiła do PGE Atomu Trefle Sopot, z którym zdobyła dwa srebrne medale Orlen Ligi. W swoim ostatnim sezonie w tej ekipie wybrana została na kapitan drużyny.

– Magda może okazać się jednym z kluczowych wzmocnień Legionovii przed sezonem 2017/18 – powiedział menedżer Legionovii Legionowo Maciej Szewczyk. I dodał – Pomimo młodego wieku, jest już doświadczona w grze na najwyższym poziomie. Myślę, że jej umiejętności walnie przyczynią się do osiągnięcia celów Legionovii na nowy sezon.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...