Autor:Atom Trefl Sopot
  08.09.2016 godz. 11:50

Dwudziestolatka kapitanem Atomu Trefla


W nadchodzącym sezonie kapitanem wicemistrzyń Polski będzie Magdalena Damaske. Młoda przyjmująca tę zaszczytną funkcję będzie pełniła po raz pierwszy w karierze.

Pomimo obecności w składzie Atomu Trefla starszych i bardziej doświadczonych siatkarek, to właśnie Magdalena Damaske będzie reprezentowała sopocką drużynę na boisku i poza nim. Choć w wieku młodzieżowym zawsze była wyróżniającą się postacią w swoich zespołach, nigdy nie pełniła funkcji kapitana. W tej zaszczytnej roli zadebiutuje już w najbliższych meczach sopockiego zespołu.

- To prawda, nie mam doświadczenia w tej roli, ale liczę, że sobie poradzę. Bycie kapitanem zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością, tym bardziej, kiedy jest się jednym z młodszych kapitanów w lidze i w jednym z młodszych zespołów w lidze – zauważa Damaske.

Damaske barwy Atomu reprezentuje od 2015 roku. Z pierwszym zespołem wywalczyła dwa srebrne medale ORLEN Ligi, dwukrotnie triumfowała też w rozgrywkach Młodej Ligi pod wodzą trenera Mateli. Nowa kapitan sopocianek ma w swoim dorobku także mistrzostwo Europy kadetek, dwa złote medale mistrzostw Polski juniorek i jeden mistrzostw Polski kadetek.

- To był wybór zespołu, z którym się zgadzamy. Cieszę się, że kapitanem będzie osoba związana z drużyną i klubem, znająca realia. Ma pełne wsparcie sztabu szkoleniowego oraz starszych zawodniczek. To bardzo pracowita osoba, pomocna na boisku i służąca wsparciem, które w naszym przypadku będzie bardzo potrzebne. Życzę jej, żeby udało jej się podołać temu zadaniu i trzymam za nią kciuki – stwierdza Piotr Matela, trener Atomu Trefla.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...