Autor:impelwroclaw.pl
  26.05.2014 godz. 22:30

Siatkarki Impela Wrocław wykładały na Politechnice Wrocławskiej


Siatkarki Impela odwiedziły Politechnikę Wrocławską. Zawodniczki wzięły udział w wykładzie dla uczniów szkół podstawowych, który zorganizowany został w ramach Akademii Młodych Odkrywców.

W trakcie wykładu Joanna Kaczor, Katarzyna Mroczkowska oraz Bogumiła Pyziołek wystąpiły w roli gości specjalnych. Siatkarki prezentowały poszczególne zagrania, a dr Adam Sieradzki tłumaczył jakie zjawiska fizyczne zachodzą w trakcie zagrywki, bloku czy też odbioru piłki. Opowieści o piłce siatkowej wzbogacone zostały filmikami, które w odpowiedni sposób prezentowały omawiane zagrania.

Młodzi naukowcy z zainteresowaniem przyglądali się wszystkiemu co działo się na sali wykładowej. Z chęcią udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Opowiadali o roli libero na boisku, potrafili również wyjaśnić z jaką prędkością musimy uderzyć w piłkę, aby osiągnęła prędkość 100 km/h. W trakcie wykładu mali studenci poznali srebrne medalistki polski i  przekonali się, że piłka siatkowa i fizyka ma ze sobą naprawdę wiele wspólnego.

Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały autografy od siatkarek i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...