Autor:energa-gedania.pl
  01.09.2011 godz. 14:11

Gedania wraca do Gdańska


Pierwszoligowa drużyna seniorek Gedanii, przez ostatnie 3 lata grała pod szyldem Żukowa. W nadchodzącym sezonie gedanistki będą grały w Gdańsku w hali Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. M. Reja. Przypomnijmy, że drużyna zamieniła się miejscami z AZS-em Politechniką Radomską i wystąpi w rozgrywkach drugiej ligi, a Radom zagra w pierwszej lidze.

Drużyna grała w Żukowie od 2008 roku. Władze spółki właśnie na Kaszubach znalazły halę spełniającą wymogi PlusLigi Kobiet oraz samorząd chcący bezpłatnie udostępniać ją na mecze i wspierać drużynę w zamian za promowanie się w nazwie zespołu. Na nowy sezon klub nie uzyskał jednak oczekiwanego wsparcia finansowego ani od gminy, ani też od lokalnych firm.

- Współpraca z klubem i sponsoring drużyny kosztował nas w poprzednich latach około 200 tysięcy złotych - mówi Jerzy Żurawicz, burmistrz Żukowa. - Promocja, jaką w ten sposób uzyskiwało miasto, spełniała swoje zadania, gdy Gedania grała w PlusLidze. W niższej klasie to już zbyt wysoka kwota dla samorządu, a przedsiębiorcy nie kwapili się do sponsorowania drużyny. Chcemy promować własnych sportowców, dlatego będziemy wspierać drużynę piłki ręcznej GKS Żukowo, która została zgłoszona do rozgrywek II ligi na najbliższy sezon.

Gedania Żukowo dostarczyła kibicom radosnych, jak i smutnych chwil. W pierwszym sezonie zawodniczki skazywano na spadek, a były największą niespodzianką PlusLigi i zajęły ósme miejsce. Zespół opuściła jednak większość utalentowanych siatkarek, a w nowym sezonie ich następczynie były już tylko tłem dla rywalek, rundę zasadniczą kończąc bez punktu i gładko przegrywając walkę o utrzymanie. Miniony sezon I ligi gedanistki zakończyły na ósmym miejscu.

Przypomnijmy, że Gedania będzie grała na obiekcie Zespołu Szkół Energetycznych, ponieważ obiekty przy ul. Kościuszki od października mają być zamknięte i przygotowywane do realizacji wielkiej inwestycji. Na terenach gdańskiego klubu ma być zbudowany w ciągu najbliższych 3-4 lat kompleks z nową halą sportowo-widowiskową, boiskiem piłkarskim, oddziałem odnowy biologicznej oraz hotelem wraz z parkingami.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...